Prvý online airsoft shop na Slovensku

50 000 ks tovarov skladom

magnify Vyhľadávanie
EUR

Airsoftová výstroj - Taktické vesty

28.7.2022 Catus.sk Začiatky s airsoftom

 

To čo je airsoft a aké zbrane si viete zaobstarať ste sa mohli dočítať v predchádzajúcich článkoch. V tomto článku si v jednoduchosti a v rýchlosti zhrnieme akú výstroj je možné si zadovážiť a reálne aj využiť na takýchto akciách.

Prvým bodom ktorému sa budeme venovať sú vesty

Rozdelenie je rôzne ale v jednoduchosti si vieme tento typ výstroje rozdeliť na niekoľko podskupín

  • Taktické vesty
  • Nosiče nepriestrelných plátov
  • Chest rig
  • Ostatné nosné systémy

Vesta je doplnok výstroje, ktorý slúži v mnohých prípadoch na ochranu ale aj ako nosič  ďalšej výstroje, ktorá môže byť potrebná. Uľahčuje a urýchľuje nosenie a tasenie napríklad sekundárnej zbrane ( napr: pištoľ), granátov, zásobníkov, zdravotníckeho materiálu a podobne.

Vesty môžu byť modulárne alebo nemodulárne. Modulárne vesty sú prispôsobiteľné. Väčšinou sú predávané ako ,,holé,, a vybavené takzvaným molle systémom. Na molle systém si daný hráč môže kúpiť rôzne sumky ( tašky, puzdra na granáty, zásobníky, zdravotnícky materiál a podobne) vo finále je schopný hráč si vestu prispôsobiť svojim potrebám. Nemodulárne vesty a ich sumky, puzdra sú väčšinou napevno našité, samozrejme ak predom nadizajnované rozmiestenie vyhovuje je len na ňom ktorou cestou sa vydá.

Taktické vesty

Väčšinou práve využívané ako taktická výhoda pri presune zbrane alebo munície a iného potrebného materiálu, môže aj nemusí byť modulárna. Pre začiatočníka postačujúca, pričom poskytne komfort a slušnú ochranu skoro celého trupu. 

https://www.catus.sk/takticka-vesta-sbs-vojenska-kam-39-delta-armory/cierna

 

Nosiče nepriestrelných plátov – plate carrie

Vesty, ktoré sú  schopné niesť rôzne tipy nepriestrelných platov či už cvičných alebo ostrých s určitým typom balistickej ochrany (v prípade airsoftu nie je potrebná takáto ochrana, samozrejme kto chce ten si ju zaobstará, veríme že v blízkej budúcnosti, potešíme  priaznivcov aj takejto taktickej výstroje). Vo väčšine prípadov je tento typ viest modulárny, niektoré typy už majú v základe vbudované sumky na hrudníku alebo sumky pre určitý typ zásobníkov. Pre začiatočníka, ktorý by si mal záujem zadovážiť tento typ vesty odporúčame

https://www.catus.sk/takticka-vesta-vojenska-jump-delta-armory/cierna

V prípade starých veteránov ktorí majú záujem vyšší lvl odporúčame

https://www.catus.sk/takticka-vesta-recon-plate-carrier-warrior-cierna-l

Chest rig

 A ak chcete byť v hre svižný, a nepotrebujete kompletnú ochranu torza, nejdete na niekoľko hodinovú misiu za nepriateľskú líniu, alfa omega vašej výstroje je niekoľko zásobníkov, ktorých obsah chcete podarovať protihráčom, možnosťou ktorá sa tu črtá je takzvaný chest rig. Tiež niekoľko variantov, ktoré môžete nájsť na našom shope od modulárnych cez nemodulárne prispôsobené pre určitý typ zásobníkov.

https://www.catus.sk/takticka-vesta-d3crx-guerilla-tactical/oliva

Samozrejme fantázia a to čo daný hráč potrebuje a vyžaduje na bojovom poli je individuálna, odporúčame si prelistovať náš e-shop alebo navštíviť showroom v Banskej Bystrici, kde si jednotlivé vesty budete môcť aj vyskúšať po prípade sa popýtať na to čo vás zaujíma. Niekedy sa stane, že hráč zvolí typ výstroje, ktorú už nikdy nevymení inokedy sú to roky testovania, prispôsobovania výstroje.

 

picture